יודאיקה

בעולם של אמנות יהודית - יודאיקה מגוון רחב של מוצרים, החל מפרטי אמנות לנוי כמו ציורים וקישוטי קיר ועד לאומנות שימושית שעניינה פריטים שימושים במרחב הבית ובית הכנסת הקשורים לעולם היהודי. האמנות השימושית נותנת ביטוי לעולם ההלכה ועוסקת במוצרים הקשורים בו באופן ישיר כגון: מזוזות, נטלות, חנוכיות, כלים לאתרוג ועוד או באופן עקיף כמו מוצרי שולחן השבת, ומוצרים אחרים המקושטים במוטיבים מעולם הסמלים היהודי.

אין ספק שהסטודיו של דורית יודאיקה מספק את כל קשת המוצרים, יותר מ 400 פריטים מרהיבים יש בקולקציה החל מפריטים לנוי כמו "אותיות מרחפות" שהינו מוצר מקורי שפותח בסטודיו, מתלים ותמונות קיר, חמסות, רימוני קישוט ועוד ועד לפריטים שימושים הקשורים לעולם ההלכה כמו פמוטים, חנוכיות, מזוזות, שקיות אתרוג, וכאלה שקשורים למעגל השנה והחגים כמו דבשיות לראש השנה, מוצרים לעיצוב שולחן שבת וכו'.

כבר מהעת העתיקה עוסקת האמנות היהודית בסמלים יהודים מוכרים, המחקר הארכאולוגי גילה שפע של ייצוגים אמנותיים בפסיפסים שנחשפו בעיקר בבתי כנסת ובבתים של אנשים אמידים.

בדומה לניגון שנותן ביטוי מוסיקלי לפסוקים כך האמנות היהודית נותנת ביטוי חזותי לטקסטים ולפסוקים מהמקורות, צורה ותבנית, יופי וצבע. בקולקציות אותיות מרחפות ומתלי הקיר של דורית יודאיקה הפסוקים והמזמורים העתיקים מקבלים נוכחות מחודשת ודקורטיבית מעל קירות הבית, המוצרים בקולקציה מקשטים בתים רבים ובתי כנסת בארץ ובעולם.

בעיצובים של דורית יודאיקה אנו מוצאים מבחר עשיר ומרתק של סמלים ודימויים מהעולם היהודי, הסמל הנוכח ביותר בעבודותיה של דורית הוא הרימון המסמל שפע ברכה וריבוי, הרימון קשור לעולם הסמלים היהודי מאז ומעולם, במטבעות, בנרות חרס, בבגדיו של הכהן הגדול, בקישוטי בנייה - בכותרות העמודים בבית המקדש ובכלים אחרים. במקורות, בשיר השירים הרימון נזכר כסמל ליופי, כשהגמרא מתארת את יופיו של ר' יוחנן היא משתמשת בדימוי של גרעיני רימון המונחים על צלוחית כסף. הרימון אף עולה על שולחננו עם סימני ראש השנה כסמל לריבוי ושפע.

בנוסף אנו מוצאים ביצירותיה של דורית יודאיקה גם ומוטיבים אוניברסלים שהגיעו לעולם היהודי מאוחר יותר כמו חמסות וציפורים, מוטיבים אלו קיימים גם בדתות אחרות ומסמלים ברכה, שפע ושלום.

העיצובים של דורית משלבים טקסטים ופסוקים מהמקורות, תפילות וברכות, המתאימים לאירועים שונים בחיי הקהילה והמשפחה היהודית, וגם לחגים וימים מיוחדים במעגל השנה היהודי.

דורית מחדשת את הקולקציות לעיתים קרובות תמיד תופתעו למצוא באתר דורית יודאיקה ליין חדש, כדאי לעקוב...לפריטי דורית יודאיקה מחירים בטווח רחב, בהתאם למטרה, לכיס ולתקציב. את המוצרים של דורית יודאיקה מציגים חנויות בארץ ובעולם, גלריות, אתרי יודאיקה גדולים וחנויות מוזיאון.

חנוכיות מעוצבות
עיצובי שולחן לשבת וחג
מתנות לראש השנה
אותיות מרחפות צבעוני
מוצרי שבת, חגים ומועדים
פמוטים מעוצבים
רימוני קישוט
חנוכיות מעוצבות
בתי מזוזה
אותיות מרחפות לקיר
נטלות ומגבות ידים
תמונות תפילות וברכות
חמסות
תחתיות להגשה
מתנות לפסח
Show More
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle

Secure payments by

DORIT JUDAICA
service@dorit-judaica.com

טל' 03-9552775
סלולרי 972-54-6662775